Remi Hajduka i Zmajeva

Poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva donelo je veoma dinamičnu, borbenu i uzbudljivu utakmicu. Domaćini su poveli već u 7. minutu. Tojić je izveo slobodan udarac sa leve strane na 40 metara od gola gostiju. Golman gostiju Targlović je loše procenio let lopte, pa je napadaču domaćih Ognjanoviću preostalo samo da glavom pošalje loptu u praznu mrežu. Divošani su pokušali da uzvrate istom merom, ali su ipak Noćajci bili opasniji po gol protivnika u tom delu igre. Izlazili su jedanput „oči u oči“ sa golmanom gostiju, iz jednog napada su upućivali dva puta loptu u gol sa 5-6 metara, ali je Targlović uspeo da se sjajnim odbranama donekle iskupi za kiks kod vođstva domaćih. Nova nevolja zadesila je goste u 35. minutu kada Vidović nepotrebno ulazi u raspravu sa pomoćnim sudijom Ljubinkovićem pa je zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru. Iako su po broju prilika za gol gosti bili u podređenom položaju, nisu nimalo zaostajali za domaćinom po borbenosti, zalaganju, htenju i pretrčanim kilometrima. Prštalo je od duela na svakom delu terena, pa je sudijska trojka imala pune ruke posla. Najbolju priliku za gol gosti su imali u 44. minutu. Draškovićev pokušaj iz slobodnog udarca sa 25 metara išao je pod samu prečku, ali je golman domaćih bio uspešan i izboksovao loptu u korner.

U drugom delu igre situacija se u potpunosti prokrenula u korist Divošana. Iako sa igračem manje, igrali su bolje i od 51. do 58-og minuta stižu od 0:1 do 2:1. Najpre je Radulović sa desne strane kao na tacni poslužio Gombara koji još efektnije pogađa suprotan ugao gola Noćaja za poravnanje rezultata. Nisu se domaćini oporavili od prvog, a usledio je za njih novi šok. Gombar se stuštio sa leve strane u kazneni prostor i zakucao loptu u mrežu. Ipak „Zmajevi od Noćaja“ ponovo uspevaju da dostignu maksimum u svojoj igri. Pogađaju stativu glavom u 65. minutu, a nekoliko minuta kasnije Lazarević im poklanja loptu na sredini terena, nakon čega je usledio munjevit kontranapad, ali Targlović novom požrtvovanom odbranom na trenutak od tragičara prerasta u heroja utakmice. Ipak, da tako neće biti uverili smo se u 84. minutu. Božjaković izvodi slobodan udarac sa istog mesta kao kod prvog gola. Targlović ponovo ima problema sa procenom leta lopte koja mu uleće direktno u mrežu za konačnih 2:2. U nadoknadi vremena videli smo još jednu stativu Noćajaca, nakon čega je prvi pomoćnik Graovac signalizirao ofsajd položaj domaćeg napadača, pa je rezervni golman gostiju Pejaković Rajko, koji je nekoliko trenutaka ranije zamenio Targlović Miloša, imao sreće da ostane nesavladan.

Ubrzo je usledio kraj utakmice. Stisak ruku svih aktera utakmice, koji su ulepšali nedeljno popodne svim prisutnim gledaocima, jasan je pokazatelj zadovoljstva rezultatom u oba tabora.

Noćaj (Noćaj) - Hajduk (Divoš) 2:2 (1:0)

Gledalaca 150. Sudija: Vučić Stefan (Sremska Mitrovica) 7. Strelci: Ognjanović u 7 i Božjaković u 84 minutu (Noćaj), Gombar u 51 i 58 minutu (Hajduk). Crveni karton: Vidović u 35 minutu (Hajduk)

Hajduk: Targlović Miloš 6 (Pejaković Rajko); Radulović Miloš 7; Plavšić Marko 6; Vasiljević Aleksandar 7; Arežina Dario 6; Vidović Bojan 5; Dragutinović Branko 6; Zeljković Vladimir 7; Manev Vladimir 6 (Lazarević Svetozar); Drašković Aleksandar (K) 7 (Ivantić Marko); Gombar Borislav 8. Rezerve: Babić Saša, Nenadović Darko, Maričić Rade i Andrić Milan.

Borac (M) 4 : 0 Graničar (K)
Sinđelić 1 : 4 Sloboda
Napredak (V) 1 : 1 Podrinje
OFK Zeka Buljubaša 5 : 0 OFK Bačinci
Omladinac (M) 4 : 0 Fruškogorac (K)
Noćaj 2 : 2 Hajduk
Srem 2 : 1 Jedinstvo (M)