10.11.2013 Vinko Janković

PFL Sombor: Osam žutih, jedan crveni i tri penala na Bukovcu - Omladinac-Hajduk 3:0

Puno burnih i dramatičnih događaja na poslednjoj utakmici sezone na Bukovcu, gde su se sastali domaći Omladinac i Hajduk iz Stapara. Ovaj meč je trebao da bude šlag na torti za oba sastava, jer su odigrali jednu uspešnu jesen,a plasmanom u gornjem delu tabele,trebali su , ovom utakmicom, malobrojnoj publici opravdati postignuto. Sam početak je najavio  žestoku borbu starih  rivala i poznanika, a akteri se nisu štedeli nijednoga trenutka i izgarali su u svakoj akciji. Valjda je sama želja za pobedom i novim bodovima kod igrača iz obe ekipe podigla tenzije , stvorila nervozu, i često gledanje na sudije i njihove odluke, zaboravljen je onaj pravi smisao igranja fudbala,a to je - budi bolji i pobedi.Primedbi na suđenje imaju gosti,jer su  danas imali osećaaj da igraju protiv dva protivnika, ekipe domaćina i sudijske trojke. Ovo u prvom redu zbog toga što su protiv njih svirana tri penala, a to je retkost na jednoj utakmici, i druga stvar su nepotrebni kartoni , koji su zarađeni kao posledica penala.Međutim , kada se sve sagleda, i kada se ladne glave vrati pogled na događaje, bilo je mesta i za četvrti penal za domaćina, koji nije sviran u 29 minuti, a ovi svirani su opravdani. . Dva su gola fudbaleri Omladinca dali sa bele tačke,a poveli su golom iz slobodnog udarca u 12 minuti, kada je trostruki strelac sa današnjeg meča, Bojić , jednim lepim udarcem prevario golmana Mrđenovića. Sa  prednošću od jednog gola za domaćine, otišlo se na odmor, a nastavak utakmice donosi više uzbuđenja na terenu, jer se gosti ne mire sa porazom, pa im svaka odluka sudija , a pogotovo sviranje penala protiv njih, izgleda kao krađa. Ipak, tako nisu mislili svi ni u ekipi gostiju, jer su jedanaesterci opravdano dosuđeni, pošto su napravljeni prekršaji nad napadačima fudbalera Omladinca. Kartoni , kao posledica tih prekršaja su takođe opravdano dodeljeni, a za one zbog prigovora su sami krivi . U 57 minuti je Jovan Lazendić oborio Mijatovića u svom šesnaestercu, a penal je Bojić pretvorio u 2:0. Tri minuta kasnije, srušen je i kapiten Đurđev i novi penal je bio prilika za het-trik Bojića. Ova odluka sudije, da pokaže na belu tačku , izazvala je burne reakcije kod gostiju, a posledice su osetili igrači koji su najgrublje reagovali na sudiju Jankovića , pa je Stanić zaradio drugi žuti i samim tim crveni karton.  Usledio je jedan kraći prekid, jer se gosti nisu pomirili sa sudijskim odlukama u tim minutima, ali je trener Veljko Đurđev uspeo da smiri strasti svojih igrača i meč je nastavljen. U samom finišu, igrač gostiju Benčić je skrivio novi, treći penal za domaćine, Ponovo je izvođač bio Bojić,ali ga je ovoga puta golman Mrđenović nadmudrio i odbranio najstrožiju kaznu.

PFL Sombor:  Omladinac -Hajduk 3:0 (1:0)

Bukovac , 10 novembar 2013. godine. Igralište Omladinca. Gledalac 80. Sudija Janković (Odžaci )pomoćnici  Kiršner i Tomac (Sombor) Delegat : Vidaković (apatin) Strelci Bojić u 12,57(penal) i 60 (penal)Žuti kartoni Bojić i N. Mijić (Omladinac) J. Lazendić, Pekez, Benčić, Lazić, Tešić i Stanić (Hajduk ) Crveni karton Stanić(Hajduk) u 60. minutu. Igrač utakmice Bojić (Omladinac)

OMLADINAC :Molnar,M. Mijić (Lekaj), Drezgić, Maričii ć, Berić, Klaić,N. Mijić (Dmitrović),Bojić, Đurđev, Mijatović i Trkulja.
HAJDUK : Mrđenović Tešić(M. Lazendić, Divjak, J. Lazendić (Volić),Pekez, Benčić, Jusufi, Nenadić, Jovanović, Stanić, Lazić(Pavlović).

Na snimcima Slobodan Bojić, trostruki strelac na utakmici . Jedan od prekida i rasparave sa sudijom, akcija staparaca u šesnaestercu domaćih  i odbranjeni penal Mrđenovića, treći gol na utakmici u 60. minuti