Ekonomac bolji od Fontane

U derbiju drugog kola Druge futsal lige grupa zapad,  Fontana je poražena od mlade ekipe Ekonomca sa 7:4. Čačani su nakon 10 minuta imali dva gola prednosti golovima Milorada Jovanovića i Rackovića. Mogla je Fontana u prvom delu da reši pitanje pobednika , ali večeras najbolji u timu Čačana Milorad Jovanović prvo pogađa stativu u 12.minutu, a zatim tri puta izlazi sam na golmana Milićevića koji izlazi uspešniji. Energija trenera Vladana Cvetanović nije dozvolila mladim igračima Ekonomca B da se predaju posle vođstva iskusnih gostiju. Nadu domaćih u preokret doneo je izvanredni Brazilac Ivan Daniel koji u 18 minutu udarcem sa oko 12 metara smanjio prednost Fontane. Na poluvreme se otišlo rezultatom od 2:1 za Fontanu.

FON Slajd

Tek što je počelo drugo poluvreme, nade u totalan preokret raspršio je i najbolji igrač Fontane Milorad Jovanović, koji svojim drugim pogotkom vraća Fontani dva pogotka razlike. Od tog momenta dolazi do izražaja igra mlade ekipe državnog prvaka. Prvo u 26. minutu večeras odlični Ninoslav Aleksić matira Teofilovića a minut kasnije najdominantniji igrač na parketu Ivan Daniel donosi izjednačenje svojoj ekipi. Prvo vođstvo Ekonomca delo je najboljeg aktera Ivana Daniela u 29 minutu. U 30. miutu sledi fenomenalana asistencija Ivana Daniela koju Ninoslav Aleksić pretvara u pogodak.  Da golovima nije kraj ponovo se pobrinuo Ivan Daniel i u 31. minutu na semaforu stoji KMF Ekonomac – KMF Fontana 6:3. Ovoj dvojici raspoloženih strelaca pridružuje se i Nemanja Aničić koji postiže pogodak u 36. minutu. Iskusni Miloš Ristanović u 38 minutu  donekle ublažava poraz svoje ekipa pa je konačan rezultat KMF Ekonomac – KMF Fontana  7:4.

Ekonomac 2 7 : 4 Fontana
Bajina Bašta 5 : 4 RB
Krčagovo 0 : 4 Mašinac
Užice 3 : 5 Raška
Partenon 5 : 3 Metalac Kolorado