Titula jesenjeg šampiona ostala u Ravnju

Početak utakmice između dve najbolje ekipe ove jeseni na sremskom „Zapadu“ i pored tipičnog odmeravanja snaga, doneo je vođstvo domaćih. Radovanović je na ivici ofsajd položaja prihvatio loptu od svog srednjeg red, a zatim efektno uposlio iskusnog Vitasa, koji se u ovakvim situacijama našao bezbroj puta u karijeri, tako da mu nije bilo teško da donese radost domaćim navijačima. Divošani su se brzo trgli nakon šoka, preuzeli su inicijativu, stvorili dve stopostotne šanse, ali da izjednače nisu uspeli. Prvo je Manev uspeo da uputi loptu ka golu domaćih, ali je golman Hristov refleksno intervenisao i rukom prebacio loptu preko prečke. Nakon toga Nenadović sjajno upošljava Gombara na 7 metara od gola, ali ovaj promašuje celu loptu.

Iako su se u drugom delu igre Divošani opredelili na još ofanzivniju formaciju, do većih prilika za gol nije došlo. To je odgovaralo domaćim igračima koji su iz kontranapada pretili da uvećaju vođstvo. To se i dogodilo u 66. minutu. Upućena lopta ka golu od strane rezerviste Ravnjanaca Miražića pogodila je u ruku štopera gostiju Arežinu. Sudija Vasilić je bio neumoljiv i pokazao na belu tačku. Siguran realizator bio je Martinović za konačnih 2:0. U 73. minutu Martinović je zbog dva žuta kartona morao ranije da napusti igru ali ni to nije pomoglo da Divošani dođu do makar počasnog gola. U nadoknadi vremena Manev je na proigravanje Radulovića bio u prilici ali je šutirao pored gola.

Ubrzo nakon toga sudijska pištaljka se oglasila poslednji put na današnoj utakmici što je označilo da zaslužena radost fudbalera Zeke Buljubaše na osvojenoj tituli jesenjeg šampiona može da počne, iako je do kraja ostalo još dva kola, pošto sada na tabeli imaju sedam bodova prednosti.

Zeka Buljubaša (Ravnje) - Hajduk (Divoš) 2:0 (1:0)

Gledalaca 200. Sudija Vedran Vasilić (Sremska Mitrovica) 7; Strelci: Vitas u 16 i Martinović (penal) u 66 minutu (Zeka Buljubaša). Crveni karton: Martinović u 73 minutu (Zeka Buljubaša).

Hajduk: Targlović 7; Radulović 6; Plavšić 6; Nenadović 7; Arežina 6; Vidović 6; Dragutinović 7; Zeljković 6 (Lazarević); Gombar 6 (Cvijetić); Drašković (K) 6 (Maričić); Manev 6.

Izveštač: Dragan Ćirilović, fudbalski sudija.

Sloboda 2 : 1 Graničar (K)
Borac (M) 2 : 1 Podrinje
Sinđelić 5 : 2 OFK Bačinci
Napredak (V) 3 : 1 Fruškogorac (K)
OFK Zeka Buljubaša 2 : 0 Hajduk
Omladinac (M) 1 : 1 Jedinstvo (M)