OFL Lučani : Jelica - Bratstvo 2:2

Jelica i Bratstvo podelili su bodove u okiru 9. kola OFL Lučani. Bodovi su bili značajni za oba rivala ali kada se analiziraju svi parametri, stiče se utisak da je nerešen ishod, možda i najpravedniji. Agilnije su startovali gosti. Već u 3. minutu, Čolić se našao u izglednoj poziciji, no njegov šut iz blizine, Petrović uspeva da zaustavi. Dva minuta kasnije, dolazi do prekida, koji je potrajao par minuta. Nakon sudara glavama, igru su morali da napuste Trašević kod domaćih i Čolić iz ekipe Bratstva. Čolić je zadobio posekotinu na glavi, dok je Traševiću stradala arkada. Pomoć im je ukazana u bolnici u Guči, pa su drugih 45 minuta ispratili sa svojih klupa. U nastavku meča, na isteku 10. minuta, šansa za Jelicu. Nikola Plazinić je pokušao glavom, lopta odlazi iznad prečke. Promena rezultata dogodila se u 14. minutu. Kićanović je pogodio donji levi ugao sa desetak metara i doveo tim iz Goračića do prednosti. Ubrzo su gosti zaigrali agresivnije, prenevši težište igre na polovinu suparnika. Takav pristup daje rezultat u 22. minutu. Urošević biva oboren u kaznenom prostoru - penal za Bratstvo. Međutim, Simović ne uspeva da realizuje kazneni udarac. Ostaje 1-0. Neiskorišćen jedanaesterac nije obehrabrio „narandžaste“, koji postižu gol u 28. minutu. Divljaković je šutirao sa dvadesetak metara i pogodio mrežu golmana Petrovića. Novo vođstvo „crvenih“ usledilo je 5 minuta pre kraja prvog dela. Preciznim udaracem sa 25 metara, Stevanović donosi novu prednost Jelici. Rezultatom 2-1, otišlo se na odmor.

Detalj sa meča Jelica - Bratstvo

Start drugog poluvremena protiče u znaku gostiju, čiji se trud isplatio u 53. minutu. Rezervista Vukićević je oboren u šesnaestercu a arbitar Ilić ponovo pokazuje na „kreč“. Ovoga puta realizacija nije zatajila. Siguran je bio Topalović za 2-2. Nove pokušaje gostiju beležimo u 56. , odnosno 70. minutu ali udarce Todorovića i Uroševića, golman Petrović uspeva da zaustavi. Najbolja prilika za Jelicu, zbila se u 74. minutu. Kapiten Đoković je izašao sam ispred Sinđelića, želeo da ga lobuje ali nije to dobro izveo, tako da je Sinđelić uhvatio loptu. Samo minut kasnije domaći ostaju sa desetoricom, jer je Miloš Plazinić, sasvim opravdano, isključen nakon oštrog starta nad Uroševićem. Pokušavali su Dljinci da iskoriste igrača više ali nisu uspeli da naprave konkretniju akciju i stvore šansu iz kategorije stopostotnih, pa se duel okončao remijem. To je prvi ovosezonski nerešen ishod Bratstva i, čak, četvrti za klub iz Goračića.

Radnički 2 : 0 Sloga
Bjelica 1 : 2 Jedinstvo (P)
Vrelo 6 : 1 Gradina
Prilike 2 : 2 Brezova
Dedinje Junajted 0 : 3 Kotraža
Jelica 2 : 2 Bratstvo