24.08.2013 Miroslav Todorović

Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost (L) - Sušica 6:1

Raspoloženi fudbaleri lučanske Mladosti,savladali su kragujevačku Sušicu,rezultatom 6-1 u okviru 3.kola kadetske lige - grupa „Morava“.Konačan skor dovoljno govori o odnosu snaga,mada nije sve krenulo očekivanim tokom,kada je domaći tim u pitanju,jer su gosti prvi stigli do gola.Jedan prizeman centaršut sa desne strane,golman Mladosti ne uspeva da uhvati,lopta mu prolazi kroz ruke i dolazi do Živanovića koji je plasira u mrežu,za 0-1.Minut šesnaesti.

Milovanović(Sušica) u napadačkoj akciji

Pokušavali su igrači u plavoj opremi,nakon primljenog gola,da ubrzaju igru i težište prebace na polovinu protivnika ali su gosti delovali dosta organizovano i neutralisali sve napade.Ipak,u 35.minutu dolazi do izjednačenja.Prodanović je izveo aut blizu linije koja označava centar igrališta,uposlio Božića koji glavom loptu prosleđuje do usamljenog Maričića.On je „povukao“ loptu nekoliko metara,ušao u kazneni prostor i sa 7-8 metara,iskosa sa desne strane,matirao Đorđevića.Potpuni preokret dogodio se tri minuta kasnije.Napad je počeo Stanojević,prošao po levoj strani,centrirao do usamljenog Maričića na drugoj stativi,kome nije bilo teško da drugi put pogodi mrežu Kragujevčana.Nastavili su domaći istim tempom.U 40.minutu,beležimo dobar pokušaj Vasovića sa distance ali biva zamalo neprecizan.U nastavku susreta potpuna dominacija domaćih.

Trostruki strelac za Mladost(L) – Dragan Maričić

Igrao se 56.minut,kada je Đorđević kapitulirao treći put.Lukavo je pokušao Stanojević sa dvadesetak metara,Đorđević uspeo da odbrani udarac ali je na odbijenu loptu natrčao,vrlo dobri,Maričić i smestio je u donji desni ugao za 3-1.Posle jednog časa igre,već je bilo 4-1.Strelac je bio Božić sa dvadesetak metara,uz obilatu pomoć gostujućeg čuvara mreže,koji je morao bolje da interveniše.Na isteku 62.minuta,u listu strelaca se upisao Negoslav Đokić.Efektnim udarcem sa desetak metara,poslao je loptu pod prečku gola Sušice.Konačan skor,postavio je agilni Stanojević,sa bele tačke,deset minuta pre kraja duela.Uvodna kola prvenstva pokazala su da se domaćin nalazi u sasvim solidnoj formi i da ove sezone mogu da naprave ozbiljan pomak u odnosu na prethodnu takmičarsku godinu.

Sevojno 2 : 1 Bane
Sloga 1940 2 : 1 Novi Pazar
Metalac (GM) 4 : 1 Sloga (P)
Šumadija 1903 0 : 2 Javor
Mladost (L) 6 : 1 Sušica
Jedinstvo Putevi 4 : 0 Budućnost
Čačak 94 0 : 3 AS
Metalac (K) 1 : 2 Sloga (K)