Gorenje ponovo održalo lekciju Vojvodini

15.02.2018 MiloÅ” Jovanović

Kao Å”to smo i očekivali, Željko Babić i njegovi momci u dresovima Gorenja ove sezone imaju pik na novosadskoj Vojvodini. Posle 37:20 u Velenju, slovenački viceÅ”ampioni trenirali su strogoću nad srpskim Å”ampionomĀ 39:27 (19:13)Ā u hali ā€žSlana Baraā€œ na debiju Kasima Kamenice pred domaćom publikom. Od momaka iz Novog Sada nije moglo mnogo da se očekuje, znalo se već na poluvremenu ko će biti pobednik, Kasim Kamenica je probao nekoliko puta na tajm autu da digne motiv svojim momcima ali već u 40. munutu nije bilo spasa...

Ā

Prvih dvadesetak minuta nisu nagoveÅ”tavala ishod kakav je viđen. Krenula je VoÅ”a borbeno i pucački raspoložena, pa se preko Nadoveze i Vučkovića držala do 7:9 u 18. minutu. GreÅ”ka po greÅ”ka, kontra po kontru, tako se gost do poluvremena odvojio na +6 (13:19), a izuzetno motivisani Babićev sastav nije spustio ritam do samog kraja. Verdinek i Golčar bili su najefikasniji sa po Å”est golova, a stigao je nekadaÅ”nji hrvatski selektor da pruži Å”ansu i nekim golobradim klincima iz klupske Å”kole. Vojvodina je bila oslabljena od 12. minuta, kada je Svetislav Verkić dobio direktan crveni karton zbog nokauta nogom prilikom jednog Å”uta desnog krila Ibrahima Haseljića. Pet golova Nadoveze bio je najbolji učinak u domaćem sastavu koji se joÅ” uvek traži ove sezoneā€¦