Rudar (VČ)
0 0 pre 6 godina
1 komentara
Duci86
21.kolo okružne lige Zaječar, sreda, 18.04.2018. F.K. Midžor - F.K. Trebič 5-4(0-2), stadion u Kalni. F.K. Midžor: 1 Hristov, 2 Dojčinović, 3 Paunović, 4 J.Milivojević, 5 Trandafilović, 6 Radisavljević, 7 Živković, 8 Stevanović(kap), 9 Todorović, 10 M.Milovojević, 11 Vidojković, igrali su još: Tošić, Prvanović, Milosavljević. NEVEROVATNA FUDBALSKA PREDSTAVA, rečenica koja najbolje opisuje šta se dešavalo ove srede popodne u Kalni, derbi utakmica 21. kola okružne lige na kojoj bi pozavideli i mnogo viši rangovi fudbalske Srbije. Dve veoma kvalitetne i borbene ekipe prikazale su odličan fudbal u kome je uživao ne mali broj gledaoca. Utakmica je počela u znaku domaćina koji su imali više od igre, napadli, stvarali šanse, dok su se gosti opredelili da svoj šansu čekaju iz konti i polukontri. Jednu takvu su i dočekali, u prvom delu prvog poluvremena pravi eurogol sa 25 metara za 0-1 na iznenađenje svih prisutnih. Posle tog vođstva domaćin još više povećava pritisak, međutim sredinom prvog poluvremena novi šok za domaće posle gužve u šesnaestercu 0-2! To je rezultat kojim se otišlo na poluvreme. Drugi deo igre ponovo počinje u znaku domaće ekipe i ubrzo biva 1-2 strelac Radisvljević. I kada su svi mislili da će Midžor izjednačiti, kao grom iz vedra neba 1-3 za novi muk na terenu. Nije se dugo čekalo na novi pogodak i to ponovo u režiji gostiju 1-4 u Kalni za Trebič! U tom trenutku igrači domaćih kao da nisu postojali na terenu, glavu iznad vode im je sačuvao golman Hristov sa dve izuzetne intervencije kao i jedna stativa. A onda u poslednjih 15 minuta kao da se sa vrha Midžor spustila prava oluja, duvalo je sa svih strana, strašna ofanziva domaćih, igra koja nije skoro viđena na okružnim terenima, prava fudbalska poezija. Najpre je Todorović sa dva pogotka smanjio na 3-4 i uneo nadu domaćima da mogu do dobrog rezultata. Igrao se 89. minut kada je Vidojković poravnao na 4-4, posle odličnog prodora Živkovića koji je bio neuhvatljiv za odbranu gostiju u poslednjih 15 minuta utakmice. Kada je glavni sudija pokazao da će se igrati još 4 minuta nadoknade, kod domaćih se pojavila neverovatna energija koju su izvukli iz petnih žila i nastavili sa atacima na gol gostiju. Treći minut nadoknade prelepa akcija domaćih, Prvanović zavrće loptu u šesnaesterac na nju naliće Radisavljević i to je 5-4 za domaćina!!!! Piramida radosti domaćih, oduševljenje malobrojne publike koja je ostala i verovala do kraja u ove momke. Ovom utakmicom ekipa Midžora je pokazala da ima kvalitet, karakter, drugarstvo i za mnogo više od ovoga do sada. Ova sreda 18. april 2018. ostaće upamćena i zlatnim slovima upisana u istoriji F.K. Midžor kao jedan od najvećih preokreta. Sportski pozdrav!