Vinča
1 0 pre 6 godina
Nemanja87 je ovo ocenio zelenim kartonom
RADISA-Darosava
Veoma vazna utakmica za obe ekipe,znacajnija ipak za domacu ekipu,jer bi pobedom ucvrstili prvo mesto,dok bi gosti trijumfom zakomplikovali situaciju na tabeli.Po lepom vremenu,na donro pripremljenom terenu,pred oko 100-tinak gledalaca, videli smo dva razlicita poluvremena.Domacin je vec u uvodnim minutima imao dve prilike,ali se Radic u 6 i 9.minutu, verovatno jos nije oslobodio kompleksa sa prosle utakmice iz Lapova,gde nije iskoristio penal,prokockao prilike.I ovoga puta nisanske sprave su zatajile.Kazna je vrlo brzo usledila,gosti su izveli dobar napad,lopta je ubacena na desnu stranu,usledio je sut,ali je Pajovic ukrotio sut,kratko odbio loptu,na nju je natrcao Radenkovic i mreza domacina se zatresla.Stice se utisak da je golu prethodila ofsajd pozicija.Domaci tim propusta jos jednu dobru priliku,kapiten Tolic je zatajio sa realizacijom u 17.minutu iz odlicne prilike.Za promasaje su ponovo surovo kaznjeni.Dobar napad gostiju u 23.minutu uspesno je realizovao Niciforovic i gosti imaju odlican rezultat.Domaci tim u neverici sta ga je snaslo,krece odlucnije,jer nema sta vise da izgubi,i stize radost za domace navijace i igrace.Loptu je na nekih 20.metara sa distance prihvatio Vojinovic,uputio je precizan sut u donji desni ugao,i Mastilovic je savladan.Izglednu priliku da gosti povise rezultat propustio je Niciforovic u 38.minutu,izbija sam pred domaceg vratara ali Pajevic spasava cist pogodak. U drugom delu gosti vrse izmene na samom pocetku.Iz igre su izasli Rankovic,Petrovic i Niciforovic,a usli Vujanovic,Vasiljevic i Radovanovic.Zelja je bila da se sacuva ovaj rezultat.I domacin je izvrsio tri izmene,izasli su S.Jovanovic/povreda/, Radic i Tesic,a usli Markovic,Ivanovic i D.Jovanovic.Bolje izmene izvrsio je domaci trener i za samo 10.minuta u nastavku preokrenuli rezultat.Najpre je posle prekida i odlicno izvedenog slobodnog udarca,Markovic u glavu pogodio Vojinovica,i mreza se zatresla za 2:2,igrao se 53.minut.Po ugledu na imenjaka iz Humske ulice,samo dva minuta kasnije kapiten Tolic postize pogodak za veliki preokret.Do kraja utakmice i jedni i drugi su zeleli da postignu jos koji pogodak,ali ih vise nije bilo.Gosti su olako ispustili veliku prednost,a domacin ovakvim ishodom dobio na samopouzdanju pred narednu utakmicu sa ekipom Bare.Posle ovog kola lider na tabeli ima tri boda vise od Vince i cetiri od Bara.Utakmica fer i korektna,samim tim i posao sudijskoj trojki je bio olaksan. Sastavi ekipa: PARTIZAN 1945 : Pajovic, L.Pavlovic,A.Arsenijevic,Tesic /od 65 Ivanovic /, Milosevic, Nikolic, Tolic /kap./, Vojinovic, S.Jovanovic /od 46. Markovic /, Savic, Radic. ARANDJELOVAC : Mastilovic, Simonovic, Krstic, Tomovic, Rankovic /od 46. Vujanovic /, Petrovic /od 46. Vasiljevic /,Niciforovic /od 46.Radovanovic /,Radenkovic,Vasilijevic, Stojanovic, Stanisic. Sudije: Ivan Karajovic /Gruza /,Jelena Radovanovic /Knezevac /, Bojan Jolovic /Gruza /.