Zaječarci u Pirotu objavili "rat" Piroćancima! Osvojili su "samo" bod, ali su izgubili nešto, mnogo važnije!

19.05.2016 plusonline.rs

…Tamo pre neki dan neki Zaječarac  se hvalio kako jedan srpskoligaš brine o Timoku. O tome kako Zaječarci igraju, da li su dobrog ,,zdravlja,, da li im nešto nedostaje!!! Posebno su izgleda, posle današnje utakmice bili zabrinuti kako radi, živi, trenira njihov ,,kouč,,! A on je danas javno pokazao kako se oseća!!! Da li smo se razumeli! Igrao je na atletskoj stazi svih 90 minuta.

I posle Tmoka -  Timok!

Tamo u nedelju će jedna ekipa  putovati u grad podno Kraljevice. Dakle, briga o Timoku bila je dalekosežna, dugoročna. Čak nekoliko dana unapred!

Dobro toliko o brizi. A sada o onome što smo videli. Ili od fudbala nismo videli!!!

U Pirotu je jedno poluvreme i igrano povremeno nešto od fudbala. Jeste da su i u to vreme Zaječarci pravili grimase, ležali na terenu, jaukali, jeste da je i u to vreme trener Sandulović trčao atletskom stazom, ulazio desetak metara u teren, jeste da se plašio da se slučajno NEŠTO ne ostvari .

U drugom poluvremenu, sve što se dogodilo bilo je tužno.  Više od 5o minuta gosti su prestali da igraju fudbal. Njihov cilj bio je jasan.  Zaustaviti Radnički. Svim sredstvima. Dozvoljenim i onim drugim! Pomalo kukavičkim!  Koliko li je samo prekida bilo, koliko lažnih povreda, rasprava Sandulovića sa sudijom, utrčavavanja u teren, opstruklcije igre, ,duvanja,, lopte na sve strane stadiona.       A kada su primili onaj izjednačujući gol, kakva panika!

Sandulović je ,,besneo,, na atletskoj stazi, i dalje hiljadu prekrašaja, i dalje ležanje na travi, i dalje grubi startovi, odjekivali su jauci od ,,bolova,, ,,teško povredjenih,, fudbalera Timoka!

A Timok, ekipa koja ,,nit smrdi nit miriše,, tim koji je tu negde u sredini, koji se ,,ulogorio,, pred svojim golom, doveo navijače, na za njih bodovno nebitnu utakmicu, ,,ratovao,, je kao u transu! ,,Ratovao i uspeo! Da, pitanje je jasno. Šta je fudbal i gde prestaje da to bude?

Na prvi pogled, kazaćete i bićete u pravu, mogu ljudi da se bore, da se zatvore. Ali, kako!? Kako su to činili!!!?

E, to je suština ponašanja fudbalera Timoka! Ili, šta  ispoljena briga za ,,zdravlje ,, Kluba može da učini od igrača!!

Šta će se dogadjati dalje videćemo. Ako ste spremni, nudim opkladu. Ne znam sa kim igraju  ovi Timokovci u nedelju, nisam mnogo u toku, ali nudim. Ko hoće! Ukoliko ne budem u pravu, ostavljam posao posle 4o godina, neću na fudbal!

Baš bih voleo u subotu ili nedelju, ne znam kada igraju podno Kraljevice, da provirim i vidim Sandulovića i njegove da li će skinuti ,,indijanske boje,, malo ,,ratovati,, ili … baš bih voleo! A vi? A opklada!?

Toliko o  gostima. Na kraju su se, kao  da su dobili Barsu radovali sa svojim navijačima…Imaju pravo, a i razlog. Zašto da ne !!! Dovoljno sam rekao! Ko hoće još, može!!!

Nego, pade mi na um, da proverim, možda su Zaječarci još uvek u svom šesnaestercu!!!

O domaćim fudbalerima samo toliko. Ostalo ćete videti u daljem tekstu. Mnogo su hteli, želeli, nisu imali snage da probiju bedem, nisu imali taj poslednji udarac, vezale im se noge i … Nisu uspeli. U ovakvim utakmicama, sa OVAKVIM protivnikom , VIŠE SE I NIJE MOGLO. Ono što je iznad ove igre, to je uteha od koje se ne hrani! Radnički i dalje igra časno. A igrati časno, znači…

Zaječarci, neka vam je alal Sandulović!! Kakav borben trener! Isti – vi!!!

Malo zabave nije na odmet!!!

Evo tog ,,fudbala,, kako mi kažemo ,,iz minuta u minut,,!!!

5. minut M. Mancic centrira sa leve strane, odbrana domacih reaguje dobro.
6. minut Ristov prodor po desnoj stranj, golman Pesic brani.
8. minut Stefan Stojanovic slobodan udarac preko ,,zida,, u Pesica.
8. minut Fudbaleri Timoka od starta igraju veoma snazno! Na ivici prekrsaja ze opomene.
9. minut Spasic povratna za M. Mancica odbrana gostiju zaustavlja udarac.

23. minut Guzva pred golom Radnickog, Bulajic odbija loptu sa gol linije, pritrčava Pirocanac Stefan Ciric i snaznim udarcem salje loptu u mrezu.
23. minut Stefan Ciric Goool 0:1
Koliko Zajecarcima znaci ovaj mec(!)podatak da su doveli i navijace!

30. minut Pirocanci i dalje u ofanzivi. Centrira Ristov golman boksuje kratko do B. Mancica koji lose centrira.
31. minut centarsut sa desne strane Spasic sutira glavom kraj gola.
32. minut Radnicki  ima terensku inicijativu, Zajecarci ,,ginu,, za svaku loptu. Posebno motivisani???? Rivalitet!!! Ili nešto drugo!!

35. minut B. Mancic centrira lopta paralelno sa gol linijom zavrsava na suprotnoj strani gde nema domacih igraca.
Sudjenje korektno. Preko 1000 gledalaca prati zestoku borbu. Zaječarci sve manje misle na napad.

39. minut Petrov centrira, Ristov preko glave u padu, stoper izbacuje u peti korner.

40. minut odlicna akcija M. Mancica, bezi izmedju dvojice igraca sutira sa 16 metara, Pesic odbija loptu.

47. minut vec postaje ocigledna namera Zajecaraca. Simuliraju povrede, trener Sandulovic deset metara ulazi u teren. Zajecarci ,,ratuju,, danas. Svima je sve jasno, ali… Tako je u našem fudbalu.
50. minut Spasicu bezi lopta na 10 metara od gola.
51. minut Timok ne prelazi centar. Sad je to već bedem pred golom Pešica. Domaci su stalno pred golom gostiju. Simonivic sutira ali bez uspeha.

63. minut tesko je opisivati igru sa mnogo prekida, provokacija, utrcavanja trenera u teren i stalnih napada na gol Timoka gde se brane svih deset igraca.
Nervoza se uvlaci u redove domaceg tima.
 64. minut Zivkovic umesto Spasica i Simonovica uvodi N. Mancica i Davidovica da ubrza igru po desnom boku. Timok i dalje vodi jedinim udarcem na gol.
65. minut prekrsaj za Radnicki na 18 metara . Oko sudije Jovanovica ceo tim Timoka. Sandulovic ,,besni,, na aut liniji. Daje ton ,,ratnickoj,, igri. Igra na jedan gol. Destrukcija i dalje. Sve više vremena gosti ,,provode,, na travi!

76. minut M. Mancic napusta teren hramajuci, ulazi Vlajkovic. Hendikep.
77. minut Nova akcija Radnickog, ispred N. Mancica loptu odbija bek u polje. Zajecarci koriste nervozu i greske fudbalera Radnickog u organizaciji igre da konacno izadju iz svog sesnaesterca.
78. minut Stojanovic zamalo iz okreta na 15 metara nije uspeo da sutira.

80. minut Bedem je konacno pukao. Nikolic je poslao loptu pred gol utrčao je Vlajkovic i glavom poslao loptu u mrezu!!!
80. minut Goool Nikola Vlajkovic 1:1

84. minut napadi pred golom Timoka. Ista slika. Krade se vreme. Nervoza. Greske u napadima.

88. minut Visi u vazduhu taj drugi gol. Ali kako probiti odbranu.
Golman Pesic simulira povredu.

90. minut Ristov sutira Pesic kratko odbija i hvata ispred Stojanovica. Sve manje vremena.

90. minut sudija produžuju utakmicu za šest minuta. Kako su se ponašali zaječarci i šesnaest je malo!!!
93. minut lopta je stalno u šesnaestercu. N. Mančić prodire u dva navrata, sa deset metara šutira bek blokira

96. minut Kraj. Sudjenje odlično! Jedino dobro danas!

Kraj jednog dogadjaja koji se teško može rečima opisivati. Potrebno je nešto drugo. A to drugo se nikada u fudbalskoj Srbiji neće dogoditi. Čekajte nedelju, ponovo će se dogoditi ,,svašta,, . I sve tako, i sve tako…

Šta mislite da nekome od Zaječaraca u autobusu prema kući proradi savest!!! Šta li bi mogo jadan ne bio da kaže!!!?