Radnički - Sloboda Užice 3:1

07.09.2008 BojanKG

Radnički je u okviru 4. kola Srpske lige Grupa Zapad, ubedljivo i sasvim zasluženo pobedio velikog rivala, ekipu Slobode iz Užica. To je druga uzastopna pobeda Kragujevčana, pa je na taj način lepo iskorišćena druga uzastopna utakmica na Čika Dači. Krenulo je silovito. Užičani nisu znali šta ih je snašlo. Radnički je napadao i sa osmoricom igrača. Samo u prvih 5 minuta domaći su propustili tri dobre prilike. Prvo je Antonijević pogodio spoljni deo mreže gola gostiju Sokića, zatim je Ristić propustio lepu priliku, pa je i Božović zamalo savladao golmana Sokića. Sve je to naplatio u 7.minutu Dalibor Krezović i preciznim šutem sa 22 metara iz slobodnog udarca, i tako postigao svoj prvenac u crvenom dresu. Radnički je igrao agresivno, lepršavo, napadački, ali samo velika vrućina i nepreciznost napadača, sprečilo je goleadu na Čika Dači. Drugi gol je pao iz akcija Ivana Božovića, koji je posle prodora sa desne strane, uputio lep centaršut, a Dragan Ristić glavom savladao Sokića. Gost u prvom delu nije prikazao ništa, bez prave šanse, bez prave akcije, ekipa uopšte nije ličila na tim koji zauzima visoko mesto na tabeli Srpske lige.
Ali već na startu drugog dela, rezervista Bojan Živković glavom postiže evrogol i smanjuje na 2:1. Ako su se Užičani tada i ponadali da mogu dođi do izjednačenja, sve njihove nade ja pokopao mladi Stefan Petrović, golom u 48.minutu. Od tada, na terenu se igra smirila, Radnički je kontrolisao situaciju, ali i napadao, pa je Ristić pogodio prečku u 63.minutu, Božović nakon toga promašio prazan gol. Gosti su probali udarcima iz daljine, ali Bojan Vranić je bio siguran. Sve u svemu, zaslužena pobeda Radničkog, koga čeka teško gostovanje u okviru petog kola. Tada naši igrači gostuju u Kraljevu, protiv Metalca. Utakmica se igra u subotu 13. septembra sa početkom u 16 časova.

Radnički Kragujevac - Sloboda Užice 3:1 (1:0) Dalibor Krezović - 7.min. (2:0) Dragan Ristić - 34.min (2:1) Bojan Živković - 46.min (3:1) Stefan Petrović - 48.min
Kragujevac, stadion “Čika Dača” Gledalaca: 1.000 Glavni sudija : Milovanović Goran      (Lajkovac) Pomoćne sudije sudije : Radojičič Aleksandar ( Lajkovac ) , Obradović Žarko (Valjevo).

KFK Radnički : Vranić Bojan, Božović Ivan (od 74.min. Petrović Miljan), Nikolić Boban, Ostojić Bojan, Antonijević Dalibor, Tajdić Nikola, Petrović Stefan (od 62.min. Mijanović Vladimir), Krezović Dalibor, Marković Aleksandar (od 46.min. Rakić Miloš), Lukić Nebojša, Ristić Dragan
Sloboda Užice : Sokić Milivoje, Miličić Bogdan, Joksimović Milan, Milutinović Marko, Perković Rajko, Rosić Jovan, Božović Branko (od 46.min. Živković Bojan), Vasić Goran, popović Mladen, Petrović Ivan, Petković Aleksandar

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Radnički (K) Sloboda (U)